Min 90+5' Final meci Arbitru fluiera finalul jocului

Min 90+3'Dempsey suteaza slab pe langa poarta lui Green

Min 90+1' De la margine se arata patru minute de prelungire

Min 89' Donovan suteaza puternic de la 22 de metri, balonul se duce mult peste poarta lui Green

Min 86' Schimbare Altidore iese si intra Holden

Min 80 'Schimbare Iese Heskey, intra Crouch

Min 78' Schimbare Findley este inlocuit de Buddle

Min 77' Gerrard centreaza excelent pentru Heskey care trimite peste poarta din pozitie ideala

Min 76' Rooney prinde un trasor de la 20 de metri, mingea trece putin pe langa bara din stanga lui Howard

Min 75' Cartonas galben Findley este avertizat

Min 74' Lennon centreaza periculos in careul americanilor, dar nimeni nu poate ajunge la minge

Min 69' Lampard suteaza de la 25 de metri din lovitura libera, mingea se duce mult peste poarta americanilor

Min 64 Lampard suteaza puternic, Howard respinge in corner

Min 61' Cartonas galben Gerrard este avertizat si el

Min 60' Cartonas galben Carragher este avertizat pentru un fault asupra lui Findley

Min 52 'Ocazie mare pentru Anglia! Heskey scapa singur cu portarul advers, dar trage in acesta

Min 48 Cartonas galben DeMerit este avertizat

Min 46' Schimbare King este inlocuit de Carragher

Min 46'
Inceput repriza a doua Arbitrul fluiera inceputul reprizei secunde

PAUZA! Anglia intra debusolata la cabine, dupa ce a pierdut conducerea din cauza propriului portar.

Min 41: Anglia repune repede, iar Glen Johnson ajunge la 14 metri cu poarta in fata, insa trage in Howard.

Min 40: GOOL SUA! Dempsey trage puternic de la 20 de metri, mingea loveste pamantul si ajunge in bratele portarului englez Green. Acesta scapa insa incredibil mingea in propria poarta! GOL SUA!

Min 38: Donovan patrunde in fata careului englez, trage tare cu pamantul, dar mingea se duce putin pe langa poarta lui Green.

Min 37: Wright-Phillips incearca un sut de la 30 de metri, dar trimite mult pe langa.

Min 30: Milner este inlocuit cu Wright-Phillips.

Min 29: Gerrard centreaza in fata portii de pe partea stanga, Heskey este acolo, insa il loveste pe Howard iesit sa respinga. Portarul american a stat minute bune la pamant.

Min 27: Donovan centreaza in careul, Oniewu reia cu capul, dar pe langa.

Min 26: Milner vede cartonasul galben dupa un fault la centrul terenului.

Min 22: Rooney trage de la 20 de metri lateral stanga, Howard retine fara probleme.

Min 21: Lenon patrunde in viteza pe dreapta, centreaza in fata portii spre Rooney, dar Howard iese si retine.

Min 19: Donovan centreaza in careu, Altidore reia cu capul de langa King, dar mingea trece pe langa.

Min 11: Sansa si pentru americani! Demspey a reluat cu capul de la 11 metri, dar Green a prins.

Min 4: GOL Anglia! Gerrard deschide scorul la prima faza de atac! Heskey l-a gasit pe capitan cu o pasa la marginea careului, iar acesta a marcat pe langa Howard.

Min 1: A inceput meciul! SUA in atac!