Floroiu – Niculescu, Bondac, Măluşanu, Bălaşa, Răuţă, Busioc, S.Coman, Ion, Craioveanu, Tiucă. Antrenor: Bogdan Simion. Pe bancă: Paraschiv, Sumedrea şi Idor.
AS St. Rădeşti: Popescu – Olariu, Cuţic, Lungu, Tutunaru, A.Grigore, G.Grigore, Tudor, Bobaru, Pacealoiu, Şotcan. Antrenor: Alin Stăncescu Pe bancă: Mormolea – Mirică, Rachieru, Mazarache, Stăncescu
Arbitri: Ilie Şandru – Florin Vasile şi Nicuşor Marin. Rezervă: Ovidiu Şandru
Eliminat: Floroiu (min. 87)

Al doilea meci în zona Muscel, din cadrul optimilor de finală ale Cupei României – faza judeţeană, s-a jucat astăzi, de la ora 15.30 la Rucăr, între formaţia locală, CS Rucăr II – ocupanta primului loc în CJ Nord şi AS Stâlpeni Rădeşti – din divizia D.

Jocul a fost, totuşi, unul echilibrat şi asta pentru că la Rucăr au evoluat şi şase jucători de la echipa mare, printre care şi Robert Craioveanu.
0-0 la pauză... 0-0 în minutul 80, iar meciul se îndrepta spre un rezultat de egalitate şi executarea loviturilor de departajare pentru pentru stabilirea formaţiei câştigătoare, numai că în minutul 83 Ionel Bobaru a catapultat balonul în plasa gazdelor, cu un şut în diagonală, iar 4 minute mai târziu arbitrul Ilie Şandru arată punctul cu var şi-l elimină pe portarul gazdelor pentru fault în suprafaţa de pedeapsă! Execută Olariu şi stabileşte scorul final, 2-0 pentru AS Stâlpeni Rădeşti.
* După eliminarea lui Floroiu, pentru că antrenorul gazdelor efectuase toate schimbările, în poartă a intrat fundaşul Claudiu Răuţă. Pe parcursul celor 4-5 minute cât a stat între buturi, Răuţă a primit un gol din penalty, s-a ciocnit cu un adversar, dar a avut şi o intervenţie bună, evitând desprinderea oaspeţilor.
Categorie: Stiri CJ Nord Arges | Adaugat de: alexinho
Vizualizari: 567 | Downloads: 0 | Comentarii: 2 | Raging: 0.0/0