Principala » fisiere » Stiri Fotbal

Arbitrii partidelor de la Cupa Mondială
2010-06-07, 5:46 PM
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/1/1/1689/6273431/1/minge-cupa-mondiala-afp.jpg?width=400


Lista celor 30 de brigăzi de arbitri pentru turneul final al Cupei Mondiale din Africa de Sud anunţată de FIFA:

1. Khali Ibrahim Al Ghamdi (Arabia Saudită) - Asistenţi: Hassan Kamranifar (Iran), Saleh Al Marzouqi (Emiratele Arabe Unite)

2. Ravshan Irmatov (Uzbekistan) - Rafael Ilyasov (Uzbekistan), Bahadyr Kochkarov (Kârgâstan)

3. Subkhiddin Mohd Salleh (Malaysia) - Yuxin Mu (China), Jeffrey Goh Gek Fheng (Singapore)

4. Yuichi Nishimura (Japonia) - Toru Sagara (Japonia), Hea Sang Jeong (Coreea de Sud)

5. Mohamed Benouza (Algeria) - Nasser Abdel Nabi (Egipt), Maamar Chabane (Algeria)

6. Koman Coulibaly (Mali) - Redouane Achik (Maroc), Manuel Candido (Angola)

7. Jerôme Damon (Africa de Sud) - Célestin Ntagungira (Rwanda), Enock Molefe (Africa de Sud)

8. Eddy Allen Maillet (Seychelles) - Evarist Menkouande (Camerun), Bechir Hassani (Tunisia)

9. Joel Antonio Aguilar (El Salvador) - Williams Torres (EL Salvador), Francisco Zumba (El Salvado)

10. Benito Armando Archundia Tellez (Mexic) - Hector Vergara (Canada), Marvin Cesar Torrentera Rivera (Mexic)

11. Carlos Alberto Batres Gonzalez (Guatemala) - Leonel Leal (Costa Rica), Carlos Pastrana (Honduras)

12. Marco Antonio Rodriguez Moreno (Mexic) - José Luis Camargo Callado (Mexic), Alberto Morin Mendez (Mexic)

13. Carlos Amarillia Demarqui (Paraguay) - Emigdio Ruiz Roa (Paraguay), Nicolas Yegros (Paraguay)

14. Hector Walter Baldassi (Argentina) - Ricardo Casas (Argentina), Hernan Maidana (Argentina)

15. Jorge Larrionda (Uruguay) - Pablo Fandino (Uruguay), Mauricio Espinosa (Uruguay)

16. Pabmo Antonio Pozo Quinteros (Chile) - Patricio Basualto (Chile), Francisco Mondria (Chile)

17. Oscar Julian Ruiz Acosta (Columbia) - Abraham Gonzalez (Columbia), Humberto Clavijo (Columbia)

18. Carlos Simon (Brazilia) - Altemir Haussmann (Brazilia), Roberto Braatz (Brazilia)

19. Michael Hester (Noua Zeelandă) - Jan-Hendrik Hintz (Noua Zeelandă), Tevita Makasini (Tonga)

20. Peter O'Leary (Noua Zeelandă) - Brent Best (Noua Zeelandă) - Matthew Taro (Insulele Solomon)

21. Olegario Manuel Bartolo F. Benquerenca (Portugalia) - Jose Manuel Silva Cardinal (Portugalia), Bertino Miranda (Portugalia)

22. Massimo Busacca (Elveţia) - Matthias Arnet (Elveţia), Francesco Buragina (Elveţia)

23. Franck de Bleeckere (Belgia) - Peter Hermans (Belgia), Walter Vromans (Belgia)

24. Martin Hansson (Suedia) - Henrik Andren (Suedia), Stephan Wittberg (Suedia)

25. Viktor Kassai (Ungaria) - Gabor Eros (Ungaria), Tibor Vamos (Ungaria)

26. Stephane Lannoy (Franţa) - Eric Dansault (Franţa), Laurent Ugo (Franţa)

27. Roberto Rosetti (Italia) - Paolo Calgano (Italia), Stefano Ayroldi (Italia)

28. Wolfgang Stark (Germania) - Jan Salver (Germania), Mike Pickel (Germania)

29. Alberto Undiano Mallenco (Spania) - Fermin Martinez Ibanez (Spania), Juan Carlos Yuste Jimenez (Spania)

30. Howard Melton Webb (Anglia) - Darren Cann (Anglia), Michael Mullarkey (Anglia).


Categorie: Stiri Fotbal | Adaugat de: alexinho
Vizualizari: 439 | Downloads: 0 | Comentarii: 2 | Raging: 0.0/0
Total comentarii : 0
Prenume *:
Email *:
Cod *: